KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12575178
nr 1257 5178
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Sträckande gäss. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 72x91
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 maj 2019
kl 19:33:52
21/5 12:32:38
250 kr
27/5 09:28:18
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant